Pokazywanie postów oznaczonych etykietą biały. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą biały. Pokaż wszystkie posty

piątek, 11 grudnia 2015

Pierwsza wspólna choinka

Witajcie
Przygotowania do świąt pełną parą, ach jak cudownie jest dekorować dom, pić cudowną aromatyczną herbatkę i zajadać pierniczki. Do tego oczywiści świąteczne piosenki. W tym tygodniu trzeba też koniecznie przygotować buraki na zakwas do barszczu. 
Uwielbiam ten klimat, brakuje tylko śniegu... gdzie on się zapodział, mam nadzieję, że nie dotrze dopiero na wielkanoc ;)

Dziś pojechaliśmy z M po naszą pierwszą wspólną choinkę, wybraliśmy dość małą, ale za to jest "żywa" i cudowna.
Co prawda tradycyjne bombki, które kupiłam są zdecydowanie za duże i wyglądają na niej komicznie, ale cóż powiesiłam tylko część reszta będzie na przyszły rok do większej choinki. Miałam też trochę małych bombeczek i innych zawieszek więc wszystko razem jakoś się zgrywa. Dla nas jest przecudowna ;)

Taka mała rzecz, a cieszy- tyle radości w jednym małym drzewku.


Nie mogę się oprzeć więc muszę zaprezentować zdjęcia:







A jak tam Wasze choinki? już stoją dumne czy jeszcze za wcześnie?


Pozdrawiam :*

środa, 11 listopada 2015

Skrzaty. Kropki, kratka, paski

Witajcie
Zimowe skrzaty już powstają, tak mi się ostatnio spodobało połączenie białego, szarego i czerwieni, że powstały już dwa skrzaty, a kolejne "się zszywają" i powstają...
Szare kropeczki, czarno białe paski, czerwona i szara kratka, tiul i filc. Te kolory kojarzą mi się ze świętami Bożego Narodzenia dlatego zostaję na razie w tej gamie kolorystycznej.




Skrzat na poduszce zrobionej na szydełku o której było ostatnio.klik







Znalazłam obrazek z którego wzięłam inspirację do zrobienia poduch na szydełku. 
stylowi.pl  kopalnia inspiracji

Teraz zabrałam się za robienie dywaniku, ale w prostokącie.
Efekty niedługo. 


Pozdrawiam

środa, 26 sierpnia 2015

Szaro, biało -czarna Lalka

Witajcie
Dziś nowość. Uszyta niedawno Lalka. 
Lalka jest troszkę inna od moich dotychczasowych, posiada wypukły nos i brodę co dodaje jej charakteru ;)





Przy okazji nowa półka w sypialni nad łóżkiem, nareszcie zawisła:)


Przyjmuję zamówienia na lalki 
Zapraszam

sobota, 2 maja 2015

DIY Puszki na różności z wykorzystaniem farby tablicowej

Witajcie
Znów długa przerwa w postach na blogu, ale już śpieszę nadrobić zaległości. Uroczystości ślubne i przeprowadzka już za mną, więc teraz będzie więcej treści. Wiosna w pełni, nowe pomysły w głowie, czas je realizować. 

Dziś zapraszam na szybkie DIY.


Puszki, o których dziś będzie post mam już od dawna, ale nie były wykorzystane i leżały bezużyteczne. W bardzo prosty sposób nadałam im nowe życie poprzez pomalowanie przezroczystych pokrywek farbą tablicową. 
Zapraszam

Potrzebne są:
-puszki
-farba tablicowa
-pędzel
-taśma papierowa
-nóż introligatorski


Sposób wykonania:

 Obklejamy pokrywki puszek taśmą malarską:


 Obcinamy nadmiar taśmy nożem, równo przy krawędzi puszki:


 Odklejamy taśmę:




Malujemy farbą i pędzlem pokrywki, najlepiej zabezpieczyć wszystko dookoła, aby nic nie pobrudzić.


Pomalowane pokrywki zostawiamy w bezpiecznym miejscu do wyschnięcia. Farba ma mocny drażniący zapach.


Po około dwunastu godzinach farba wyschła i można oderwać taśmę malarską.


Gotowe, do każdego pojemnika można włożyć inną herbatę, a dzięki farbie tablicowej podpisy łatwo zmyć i zmienić na inne.


PS. Ja nie mam kredy więc na razie są puste ;)



Pozdrawiam
Życzę dużo słońca :)

poniedziałek, 23 marca 2015

Wianek na drzwi- ślub

Witajcie
Oj długo mnie nie było, długo, ale przedślubne przygotowania i remont mieszkania pochłaniają mnie całkowicie.
W związku z przygotowaniami mam dla Was dziś małe DIY jak zrobić wianek na drzwi, mój wianek zrobiłam specjalnie na dzień ślubu, będzie zawieszony na drzwiach wejściowych mojego domu. 
Taki wianek może być też wiosenną ozdobą na co dzień. 


Zapraszam:


-styropianowy wianek
-tiul w rolce w wybranym kolorze
-małe sztuczne kwiatki na drucikach
-paski materiału
-wstążka
-szpilki
-nożyczki

Sposób wykonania:

















Planuję jeszcze balony itp 
A Wy jak ozdabiacie lub ozdobiłyście Wasz dom na dzień ślubu?

sobota, 20 grudnia 2014

Choinka na pniu DIY

Witajcie
Ostatnie dni przedświątecznej gorączki przed nami. Ja dziś zrobiłam ostatnią ozdobę do pokoju. Pokażę Wam jak szybko wykonać taką choinkę.


Zapraszam

  • doniczka +ziemia 
  • patyk
  • gałązki sosny, świerku lub innej choinki
  • mocny sznurek
  • nożyczki i sekator
  • karton i taśma klejąca
  • klej typu magik lub lepiej na gorąco
  • małe ozdoby choinkowe (proporcjonalne do choinki)
  • wstążki
1. Patyk wkładamy do doniczki i zasypujemy ziemią, można dolać wodę, aby całość była stabilna i się nie przewracała.


2 i 3. Z kartony wycinamy kółko i wycinamy na środku krzyżyk tak aby nałożyć kartonik na patyk, następnie robimy stożek i również nakładamy na patyk, to będzie nasza podstawa na której będzie trzymała się cała choinka.


4. Zbieramy większość gałązek w jedną całość tak, aby tworzyły miotełkę. Teraz kluczowy krok, ważne jest aby mocno ścisnąć i związać sznurkiem gałązki, aby nic nie wypadało. 


5. Następnie nakładamy całość na przygotowany kartonowy stożek. Jeśli z którejś strony prześwituje karton, możemy dowiązać jeszcze kilka gałązek.
 

6 i 7. Kolejny krok: przykrywamy ziemię w doniczce kawałkiem białego materiału, a następnie tiulu tak, aby imitował śnieg. Można też zastąpić to małymi białymi kamyczkami, słomą, albo watą. 



8, 9 i 10. Czas na ozdoby i tutaj liczy się to jaki efekt chcemy uzyskać, ja wykorzystałam tylko kilka ozdób: białe wstążki, własnoręcznie zrobionego reniferka, srebrne i brokatowe bombki, gwiazdkę. Można też psiknąć całość sztucznym śniegiem.



Gotowe:


Pozdrawiam :)