Magisterska kolekcja sukien

Dyplom magistra sztuki obroniłam w lipcu 2012 roku. 
Ukończyłam studia na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym 
Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. 
Na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych specjalność nauczycielska.


OPIS KOLEKCJI:
„Sztuka próbowania 2” to kolejna część mojej przygody z modą.
Inspiracją do stworzenia mojej kolekcji była przede wszystkim klasyczna sukienka zwana „małą czarną”. Na bazie prostej formy sukni starałam się stworzyć nowe modele i szukać unikatowych rozwiązań zarówno pod względem formy jak
 i materiałów. Po fazie szkicu i rysunków postanowiłam uszyć małe modeliki na lalkach typu Barbie, uważam to za ciekawe doświadczenie, aczkolwiek materiał zupełnie inaczej układał się na tak małej sylwetce.
W kolekcji użyłam czterech kolorów: czerni, bieli, szarości i czerwieni. 
Zaprojektowane przeze mnie stroje to suknie damskie, których przeznaczenie to wieczorne wyjście do teatru, opery, na bankiet lub part. Kobieta wybierająca te stroje powinna być odważna, mieć nutkę zadziorności i chcieć zwracać na siebie uwagę. Pewność siebie również jest wskazana, gdyż nakrycia głowy które proponuje jako dodatek do sukni przyciągają wzrok. Kapelusze i toczki są w tej kolekcji nieodłącznym dodatkiem i tworzą elegancką całość nadając szyku.

Materiały, których użyłam dosyć łatwo układają się na ciele, czarna elastyczna dzianina jest dobra przy przylegających i obcisłych modelach. Z czarnego tiulu
i białego materiału kołnierzykowego uszyłam dół dwóch sukien. Z tiulem było to już moje kolejne spotkanie, natomiast z białym sztywnikiem eksperymentowałam po raz pierwszy i uważam, że eksperyment udał się. Stworzyłam też własny rodzaj materiału, który użyłam jako ozdobna forma uzupełniająca kreacje.  Poprzez naszycie skrawków materiału złożonego – zwiniętego w formę „ślimaków”, powstały unikatowe elementy zdobnicze o wyszukanej fakturze. 
INSPIRACJE

Autorski strój dla lalki Barbie - inspiracja do całej kolekcjiszkice:


GOTOWA KOLEKCJA
Sesja zdjęciowa zrealizowana w budynku głównym UAM, ul. Nowy Świat 28/30, Kalisz


   

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza